24 V, Kraków: GMO w rolnictwie i medycynie

wpis w: Aktualności | 0

Debata GMO KrakówPartia Demokratyczna i Partia Zieloni 2004 zapraszają wspólnie na debatę w Sprawie Wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych (GMO) w Rolnictwie i w medycynie

Debata odbędzie się w siedzibie Partii Demokratycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury Przy ulicy Mikołajskiej 2, w dniu 24 maja 2012 roku.

W debacie wezmą udział:

1. dr hab. Rafał Barański – Wydział Ogrodniczy, Katedra Genetyki, Hodowli i Nasiennictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

2. Prof. dr hab. Zbigniew Mirek – Instytut Botaniki PAN w Krakowie, przewodniczący Komitetu Ochrony Przyrody PAN.

3. Prof. dr hab. Zygmunt M. Kowalski – Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Katedra Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

4. Dariusz Szwed – Zieloni 2004, członek zarządu partii Zieloni 2004.

Debatę poprowadzi Tomasz Sakowski – Partia Demokratyczna

Celem debaty jest dyskusja na możliwością koegzystencji świata roślin zmodyfikowanych genetycznie z ich tradycyjnymi odmianami. Prawne i środowiskowe zagrożenia wynikające z uprawy roślin GMO. Ekonomiczne aspekty rezygnacji ze stosowania roślin GMO oraz soi GMO w żywieniu zwierząt. Jaki może mieć to wpływ na cenę żywności i otwarcie rynków forsowane przez WTO? Drugim ważnym zagadnieniem jest przydatność GMO do produkcji specyficznych białek stosowanych w terapiach medycznych, przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym oraz ocena polskich przepisów gwarantujących bezpieczeństwo biologiczne kraju a społeczeństwu spokojny sen.

Zapraszają:

Andrzej Celiński – przewodniczący Partii Demokratycznej,

Elżbieta Bińczycka – wiceprzewodnicząca Partii Demokratycznej

Przewodniczący partii Zieloni 2004:

Radosław Gawlik i Agnieszka Grzybek

Zostaw Komentarz