29.09: Debata Dziennika Polskiego z udziałem Dariusza Szweda

wpis w: Aktualności | 0

29 września Dariusz Szwed, „jedynka” na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych w okręgu 12, weźmie udział w debacie z udziałem kandydatów i kandydatek głównych sił politycznych. Debatę organizują wspólnie „Dziennik Polski” oraz portal internetowy „Oświęcimskie24”. Debata odbędzie się w klubie muzycznym „Układ” przy ul. Ludwika Solskiego 2, 

o godz. 17:00. Wstęp za zaproszeniami. Zieloni uprzejmie zapraszają na wegetariański poczęstunek.

 

Relacja z debaty ukaże się w „Dzienniku Polskim”, a materiał filmowy na portalu „Oświęcimskie24”.

Gośćmi debaty będą:

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dariusz Szwed (przewodniczący partii Zielonych), Paweł Kobielusz

KW Platforma Obywatelska: Andrzej Saternus (burmistrz Chełmka), Maria Pędrak (wiceprezydent Oświęcimia)

KW Prawo i Sprawiedliwość: Marek Łatas (poseł na Sejm RP), Jarosław Jurzak (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Oświęcimskiego)

KW Polska Jest Najważniejsza: Grzegorz Gołdynia (wiceminister zdrowia w rządzie Jarosława Kaczyńskiego)

KW Polskie Stronnictwo Ludowe: Andrzej Harężlak (wicewojewoda małopolski)

Dyskusję moderować będą: Alicja Bartuś i Paweł Plinta (Dziennik Polski).

Organizatorzy zamierzają porozmawiać z kandydatami i kandydatkami zarówno o problemach lokalnych, występujących w okręgu wyborczym nr 12, np. o pomyśle stworzenia subregionu powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego, skutecznej polityce przeciwpowodziowej dla regionu, czy o stanie kolei lokalnych i o pomysłach na ich uzdrowienie, jak i o tematach dotyczących całego kraju, takich jak tworzenie miejsc pracy w obliczu kryzysu gospodarczego, polityka energetyczna, czy jakość polskiej demokracji.

Medialny serwis wyborczy

DARIUSZA SZWEDA – KANDYDATA DO SEJMU, JEDYNKI LISTY SLD W OKRĘGU 12! 

Okręg 12 obejmuje: powiat chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki, suski.

STRONA KANDYDATA www.dariusz-szwed.pl, www.facebook.com/szweddariusz

WIĘCEJ O KAMPANII ZIELONYCH 

http://www.wybory2011.zieloni2004.pl

KONTAKT ZE SZTABEM I BIUREM PRASOWYM KANDYDATA: Małgorzata Tkacz-Janik 609 677 874

 

FAQ

Dlaczego Zieloni startują z Czerwonych list?

Tragedia 10 kwietnia 2010 była wyzwaniem dla całej polskiej sceny politycznej. SLD po śmierci Jerzego Szmajdzińskiego, zdecydował się na wystawienie Grzegorza Napieralskiego, do wyścigu o prezydenturę. 

Zieloni zbadali za pośrednictwem analitycznego „Zielonego Indeksu” – mierzącego zbieżność postulatów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych – programy kandydatów na urząd prezydencki. Najlepszy w tym zestawieniu wynik Napieralskiego przyczynił się do poparcia jego kandydatury przez Zielonych. Zacieśnienie współpracy w wyborach samorządowych doprowadziło do startu zielonych kandydatek i kandydatów z list SLD oraz do zdobycia pierwszych zielonych mandatów samorządowych – w tym m.in. w sejmiku śląskim (liderka partii, Małgorzata Tkacz-Janik), zachodniopomorskim (Ewa Koś) oraz w Radzie Warszawy (Krystian Legierski). 

 

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Zieloni znów startują z czerwonych list. 

Zielonym udało się przekonać naszych politycznych partnerów do tak bliskich nam spraw, jak sprzeciw wobec upraw roślin genetycznie modyfikowanych (GMO), referendum w sprawie rządowych projektów rozwoju energetyki jądrowej, a także do zajęcia się tematem aborcji oraz związków partnerskich. Wspólnymi siłami chcemy tworzyć progresywną alternatywę dla prawicowej wojny polsko-polskiej między PO a PiS. Podczas kampanii – a także w późniejszej pracy w Sejmie – chcemy działać na rzecz bliskich nam wartości – trwałego, zrównoważonego rozwoju: gospodarki-środowiska-społeczeństwa, sprawiedliwości społecznej, równości kobiet i mężczyzn, poszanowania różnorodności kulturowej i przyrodniczej. 

 

Zostaw Komentarz