Artystki popierają Dariusza Szweda

wpis w: Aktualności | 0

Popieramy Zielonych, ponieważ nie są mam obojętne nasze własne prawa – prawa kobiet.

Nie są nam obojętne problemy mniejszości społecznych i seksualnych. Nie jest nam wreszcie obojętne w jakim środowisku żyjemy, czym oddychamy i co jemy.

Popieramy Dariusza Szweda, nie tylko z tego powodu, że wspiera ruchy kobiet, ale także dlatego, że jako specjalistą ekonomii ekologii, traktuje serio zagrożenia jakie niesie ze sobą dla lokalnej żywności wprowadzenie GMO, jest zwolennikiem czystej i taniej energii oraz ochrony środowiska naturalnego. Jego obecność w parlamencie daje realną szansę na zrównoważony rozwój środowiska; byśmy nie byli zmuszeni do spożywania produktów wątpliwej jakości, by tereny poprzemysłowe były zagospodarowane w sposób ekologiczny, nie obciążający dla środowiska, oraz by odnawialna energia stała się polskim standardem.

Chciałybyśmy, by ekologia, dziedzina pomijana przez dotychczasowe rządy, miała swój silny i sprawczy głos podczas debat i samego procesu rozwoju środowiska, bo ma ona wielu zwolenników. Jesteśmy tym co myślimy, tym czym oddychamy i tym co jemy.

Małgorzata Dawidek Gryglicka

artystka wizualna, dr historii sztuki

Wrocław

Izabela Żółcińska

artystka; obszary działalności:

instalacja, malarstwo, oraz animacja kultury.

Warszawa

Krystyna Lipka Czajkowska

artystka Poznań

Zobacz PDF

Zostaw Komentarz