Czerwony autobus – wizyta kandydata Dariusza Szweda w miastach okręgu

wpis w: Kalendarz | 0

INFORMACJA PRASOWA – ZAPROSZENIE

W dniu 21.09.2011 SERDECZNIE  ZAPRASZAMY DZIENNIKARZY I DZIENNIKARKI  na wycieczkę czerwonym autobusem.

Czerwony Autobus to akcja wyborcza organizowana przez SLD i Zielonych 2004.

21 września (środa)od 8.30 do 20.30 będziemy jeździć po okręgu 12 typowym, słynnym, czerwonym londyńskim double deckerem.

Autobus wyposażony jest w ekran, głośniki, różnego typu reklamy.
W autobusie jechać będą kandydaci z listy SLD wraz ze swoimi sztabami.
Startujemy o godzinie 8.00 spod Pałacu Zieleniewskich w Trzebini
Trasa całodniowa: Trzebinia -> Libiąż -> Chrzanów -> Oświęcim -> Wadowice -> Sucha Beskidzka -> Myślenice.
Okręg 12 obejmuje: powiat chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki, suski.
Po drodze zatrzymujemy się i rozmawiamy z wyborcami. Prosimy do nas dzwonić, odpowiemy, gdzie aktualnie można nas spotkać w obrębie okręgu – 609 677 874.

Dariusz Szwed o akcji: „Jako zielony polityk chętnie porozmawiam też z mieszkankami i mieszkańcami okręgu o dostępie do przedszkoli i cenach za nie, o rynku pracy, o problemach społecznych i ekologicznych regionu m. in. takich, jak: spalarnie (np. Luszowice oraz  Chrzanów os. Borowiec – spalarnia kości), szkody górnicze czy bombie ekologicznej w Górce (tamtejszym, toksycznym jeziorku poprzemysłowym).
Od lat zajmuję się upowszechnianiem wiedzy na temat dostępu do informacji publicznej – szczególnie w zakresie ochrony środowiska i zdrowia, spraw gospodarczych i społecznych, chcę się podzielić z moimi wyborcami tą wiedzą i doświadczeniem – może uda się coś podpowiedzieć, doradzić.

Będę na ulicach rozmawiał z WYBORCAMI i Wyborczyniami o dobrej żywności, taniej energii i sprawnym transporcie publicznym oraz o tym wszystkim, o co będą mnie chcieli zapytać, jako kandydata do Sejmu!. ZAPRASZAM DZIENNIKARZY DO PRZYSŁUCHIWANIA SIĘ TYM ROZMOWOM!
Do zobaczenia w sferze publicznej, o którą musimy wspólnie zadbać!!!

Dla wyborców przygotowaliśmy: ulotki, baloniki, Zielone Manifesty oraz „energetyczne gazety” nt. polskiej polityki energetycznej, publikacje „Zielone Miasto Nowej Generacji” oraz  „Zielony Nowy ład”.

FAQ
Dlaczego Zieloni startują z czerwonych list SLD?
Tragedia 10 kwietnia 2010 była wyzwaniem dla całej polskiej sceny politycznej. SLD po śmierci Jerzego Szmajdzińskiego, zdecydował się na wystawienie Grzegorza  Napieralskiego, do wyścigu o prezydenturę.
Zieloni zbadali pośrednictwem analitycznego  „Zielonego Indeksu” – mierzącego zbieżność postulatów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych – programy kandydatów na urząd prezydencki. Najlepszy w tym zestawieniu wynik Napieralskiego przyczynił się do poparcia jego kandydatury przez Zielonych. Zacieśnienie współpracy w wyborach samorządowych doprowadziło do startu zielonych kandydatek i kandydatów z list SLD oraz do zdobycia pierwszych zielonych mandatów samorządowych  – w tym m.in. w sejmiku śląskim (liderka partii, Małgorzata Tkacz-Janik), zachodniopomorskim (Ewa Koś) oraz w Radzie Warszawy (Krystian Legierski).  

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Zieloni znów startują z czerwonych list.
Zielonym udało się przekonać naszych politycznych partnerów do tak bliskich nam spraw, jak sprzeciw wobec forsowaniu żywności genetycznie modyfikowanej GMO przez koalicję PO-PSL (70 % z nas przeciw), referendum w sprawie rządowych projektów budowy elektrowni jądrowych w Polsce (ponad połowa z nas jest przeciwko),
a także do zajęcia się tematem edukacji seksualnej, dostępności środków antykoncepcyjnych i zdrowiem reprodukcyjnym kobiet i mężczyzn . Wspólnymi siłami chcemy tworzyć progresywną alternatywę dla czarno-czarnej sceny politycznej – prawicowej wojny polsko-polskiej między PO a PiS. Podczas kampanii – a także
w późniejszej pracy w Sejmie – chcemy działać na rzecz bliskich nam wartości – trwałego, zrównoważonego rozwoju: gospodarki, środowiska i społeczeństwa,  sprawiedliwości społecznej, równości kobiet i mężczyzn, tolerancyjnego i świeckiego państwa, poszanowania różnorodności kulturowej i przyrodniczej.

Zostaw Komentarz