Dariusz Szwed na Kongresie Kobiet

wpis w: Kalendarz | 0

Zapraszamy na panel „FEMINISTYCZNA EKONOMIA – PO CO I DLA KOGO?” zorganizowany w ramach III Europejskiego Kongresu Kobiet przez  dr. Ewą Rumińska-Zimny, SGH i Międzynarodowe Forum Kobiet we współpracy z Zielonym Instytutem. W panelu weźmie udział Dariusz Szwed. 

18 września 2011 roku, godz. 9: 15- 10:45

Giełda, sala Notowań, ul. Książęca 4, Warszawa

Celem dyskusji jest pokazanie, dlaczego warto spojrzeć na ekonomię z perspektywy płci, na czym to polega i jaki ma sens dla strategii rozwoju i polityki gospodarczej w Polsce i Europie. W panelu reprezentowane są różne środowiska i punkty widzenia. Uprzejmie prosimy o dalsze rozsyłanie zaproszeń (w załączeniu) i informowanie o panelu. W załączeniu artykuł o feministycznej ekonomii autorstwa dr Ewy Rumińskiej-Zimny.

 

Prowadzenie:    dr Ewa Rumińska-Zimny

 

Prof. Danuta Huebner,  eurodeputowana, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego –  Czy i jak polityka ekonomiczna i regionalna Unii Europejskiej uwzględnia kwestie równości płci?

 

Maja Goettig,  główna ekonomistka, Dyrektor Biura Analiz Ekonomicznych banku BPH –   Jaka jest przydatność feministycznej ekonomii dla  głównego nurtu  ekonomii i analiz ekonomicznych ? 

 

Dr Zofia Łapniewska , Feministyczna ekonomistka –  Ocena polityki antykryzysowej rządu z perspektywy feministycznej ekonomii – co należy zmienić?

 

Dariusz Szwed,  parytetowy współprzewodniczący partii Zielonych 2004, przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu –  Jak walczyć o uznanie — włączać się  w ogólne strategie rozwoju czy tworzyć alternatywne programy (Zielony Nowy Ład)?

 

Dyskutantki:  Ewa Janikowska, wydawnictwo ConCorda – doświadczenia mikrofinansowania w Polsce, dr Małgorzata Tkacz-Janik, radna Sejmiku Województwa Śląskiego – finansowanie zielonych programów przez samorządy, Mirella Panek – Owsiańska, Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu – odpowiedzialny „zielony” biznes

 

Więcej informacji i materiały: http://www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl/, www.zielonyinstytut.pl 

Zostaw Komentarz