Finał mojego projektu w partii Zielonych, nie kończę działalności zielonopolitycznej

wpis w: Aktualności | 0

Kilka tygodni temu obchodziliśmy 10-lecie zjazdu założycielskiego partii Zielonych 2004. Współprzewodniczyłem temu niezwykle ważnemu politycznemu projektowi przez 4 kadencje w latach 2004-2011. W ostatniej z nich, w ramach współpracy z SLD, Zielonym udało się wprowadzić czworo radnych: Małgorzatę Tkacz-Janik do Sejmiku Województwa Śląskiego, Ewę Koś do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Krystiana Legierskiego do Rady Warszawy oraz Beatę Kubicę do Rady Opola. Niestety w wyborach parlamentarnych 2011 polegliśmy – startując ponownie z SLD. Wziąłem pełną polityczną odpowiedzialność za tę klęskę sprzed 2 lat. Zostałem jednak w Zielonych, wybrany do Zarządu i Rady Krajowej w kolejnych kadencjach. Do dziś. Mam poczucie, że nie jestem już w stanie nic więcej zrobić w tej dla mnie do tej pory najważniejszej organizacji. Z mojej perspektywy wyczerpała się jej zielonopolityczna formuła.

 

Chciałem bardzo podziękować moim koleżankom i kolegom z Zielonych za lata wspólnej, ciężkiej pracy nad drążeniem politycznej skały. Podziękowania należą się także trzem współprzewodniczącym: Magdzie Mosiewicz, Agnieszce Grzybek i Małgorzacie Tkacz-Janik, z którymi przyszło mi parytetowo partię prowadzić!

 

Nie odchodzę z polityki, nie wchodzę do żadnej nowej partii politycznej. Obecnie skupiam się na rozwoju zielonej polityki w Polsce w ramach prac Zielonego Instytutu. Wspólnie z Beatą Maciejewską, prezeską oraz Natalią Wadhwani, członkinią Zarządu oraz Radą Programową Zielonego Instytutu, do której należą m.in.: posłanka Anna Grodzka, poseł Robert Biedroń, poseł Ryszard Kalisz, Dorota Metera, Andrzej Potocki, Bogumił Kolmasiak, Milo Kurtis i Ludomir Duda.

 

Będę nadal pracował nad wprowadzaniem wartości zielonej polityki, m.in.: sprawiedliwości i równości, solidarności i wolności, pokoju i zrównoważonego rozwoju do polskiej, europejskiej i globalnej debaty. Będę nadal z pełnym zaangażowaniem i taką też pasją realizował swoją zielonopolityczną misję. Z każdą i każdym, kto te wartości podziela – dla naszego wspólnego dobra!

 

Pozdrawiam – do zobaczenia w przestrzeni publicznej!

Zostaw Komentarz