OZE W PROGRAMACH WYBORCZYCH

wpis w: Aktualności | 0

 

28 września (środa) Przewodniczący Zielonych 2004, Dariusz Szwed, weźmie udział w konferencji pt. „Problematyka odnawialnych źródeł energii w programach partii politycznych przed wyborami 2011”. Konferencja odbędzie się w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej w Warszawie (ul. Gotarda 9) o godz. 11:00.

 

 

Celem spotkania jest zapoznanie się ze stanowiskiem poszczególnych partii na temat odnawialnych źródeł energii (OZE). Organizator zamierza sprawdzić, czy temat ten został uwzględniony w programach wyborczych partii i dowiedzieć się, dlaczego traktowany jest tak powierzchownie, zwłaszcza w kontekście braku ustawy o OZE, do uchwalenia której obliguje nas Unia Europejska, a także w kontekście polskiej prezydencji w Radzie UE, która za jeden ze swych priorytetów uznała bezpieczeństwo energetyczne.

 

W debacie udział wezmą także przedstawiciele: Platformy Obywatelskiej (przewodniczący sejmowej, stałej podkomisji parlamentarnej ds. energetyki, poseł Andrzej Czerwiński), Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polska Jest Najważniejsza (poseł Paweł Poncyljusz). Dyskusję moderował będzie dyrektor generalny PIGEO, Michał Ćwil.

 

Dariusz Szwed, który w wyborach parlamentarnych jest „jedynką” listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu nr 12 (Chrzanów), będzie miał okazję zaprezentować program Zielonych w obszarze „energia i klimat”. Jest on oparty jest na założeniach m.in. rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce, a także poprawy efektywności energetycznej, modernizacji sieci przesyłowych oraz zablokowania rządowego programu budowy elektrowni jądrowej. Zieloni od początku swojej działalności postulują „demokrację energetyczną”, która miałaby polegać na rozwijaniu energetyki rozproszonej, umożliwiającej tworzenie inteligentnych systemów energetycznych i stanowiącej alternatywę dla dużych elektrowni, będących własnością wielkich koncernów energetycznych.

Biuro prasowe – kontakt: 609 677 874.

 

 

Zostaw Komentarz