Spotkanie w Trzebini

wpis w: Aktualności | 0

15 września Dariusz Szwed spotkał się ze swoimi wyborcami i wyborczyniami na rynku w Trzebini.

Poruszano wiele tematów – dobra żywność, tania energia i sprawny transport publiczny. Dariusz Szwed, jako zielony polityk, chętnie rozmawiał też z mieszkankami i mieszkańcami okręgu o dostępie do przedszkoli i cenach za nie, o rynku pracy, o problemach społecznych i ekologicznych regionu m. in. takich, jak: spalarnie (np. Luszowice oraz Chrzanów os. Borowiec – spalarnia kości), szkody górnicze czy bomba ekologiczna w Górce (tamtejszym toksycznym jeziorku poprzemysłowym).

Przechodnie reagowali bardzo entuzjastycznie, słuchali i zadawali pytania. Było widać, że ludzie są zainteresowani zdrową żywnością, czystym powietrzem, zrównoważonym rozwojem regionu – czyli tym, co dotyczy ich osobiście i na co chcą mieć istotny wpływ.

Dla najmłodszych uczestników i uczestniczek spotkania sztab przygotował kolorowe baloniki, dla ich rodziców – ulotki, publikacje o Zielonym Mieście Nowej Generacji i Zielonym Nowym Ładzie, gazety na temat polskiej polityki energetycznej oraz Zielone Manifesty.

Spotkanie pokazało, jak ważna jest publiczna debata na tematy, które rzadko poruszane są
w mediach ogólnopolskich, a które przecież dotyczą nas wszystkich codziennie. Spróbujmy razem przełamać tę barierę „niezainteresowania”. Do zobaczenia w kolejnych miastach!

Zostaw Komentarz